Fotografia nie je k dispozícii.

Petr Schulhoff (Česko)

Bol český režisér a scenárista. Pred vojnou pôsobil ako herec, po vojne však začal pracovať na režisérskom poste ako asistent réžie v Barrandovskom filmovom štúdiu. Jeho prvotná tvorba pozostávala prevažne z detektívok (Vrah skrýva tvár - 1966, Po stopách krve - 1970, Diagnóza smrti - 1979), v polovici 70. rokov sa však začal viac venovať žánru komédie, ktoré mu priniesli úspech. Medzi ne patrí Hodíme se k sobě, miláčku?(1974), Zítra to roztočíme, drahoušku…! (1976) nebo Co je doma, to se počítá, pánové... (1980).

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít