Fotografia nie je k dispozícii.

Marie Urbánková (Česko)

Výtvarníčka a ilustrátorka Marie Urbánková (1995) absolvovala SUPŠ Žižkov a potom nastúpila na pražskú UMPRUM, kde momentálne študuje v Ateliéri filmovej a televíznej grafiky. Je jednou zo stálych ilustrátorov časopisu Raketa a dlhodobo sa venuje ilustráciám detských knižiek (Tajemství za sněhovým knírkem, Trable s tátou, Jedéém! alebo Příběhostroj). Mimo kníh sa zaoberá aj animovaným filmom. Stala sa autorkou výtvarnej podoby nového televízneho animovaného seriálu *Kosmix. V roku 2019 dokončila v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Maur film snímku Betónová džungľa.

Filmografia

  • Betónová džungľa
    2019

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít