Fotografia nie je k dispozícii.

Kantemir Balagov (Rusko)

Kantěmir Balagov je režisér novej generácie ruských tvorcov. Záujem o fotografiu a kinematografiu ho priviedol na katedru filmových štúdií, ktorú založil a viedol režisér Alexander Sokurov. Debutoval snímkou ​​Těsnota, za ktorú získal cenu FIPRESCI na MFF v Cannes. Jeho druhý film Dlhaňa získal cenu za réžiu v sekcii Un Certain Regard na MFF v Cannes.

Filmografia

  • Vysoká dívka
    2019
  • Těsnota
    2017

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít