Václav Vorlíček (Česko)

Jeden z najúspešnejších českých režisérov a scenáristov. Jeho filmy a rozprávky sa stali neodmysliteľnou súčasťou vianočných sviatkov nielen u nás, ale aj v mnohých iných krajinách a patria k najsledovanejším televíznym programom. Václav Vorlíček natočil 25 celovečerných filmov, z ktorých viaceré patria do zlatého fondu českej kinematografie a získali desiatky ocenení na filmových festivaloch doma i v zahraničí. Jeho najčastejším spolupracovníkom bol spisovateľ a scenárista Miloš Macourek. Plodmi ich úspešnej spolupráce je i crazy komédia Pane, vy jste vdova! či rozprávková komédia Dívka na koštěti. Vorlíček pokračoval v sérii rozprávok, z ktorých najväčší ohlas zaznamenali Tři oříšky pro Popelku, ďalej Jak se budí princezny, Princ a večernice, alebo "moderná" rozprávka pre všetky generácie Jak utopit doktora Mráčka. Vrcholom Vorlíčkovej televiznej tvorby sa stal slávny 13-dielny rozprávkový seriál Arabela natočený v roku 1980.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít