Matúš Ryšan

Matúš Ryšan (Slovensko)

Matúš Ryšan je slovenský režisér, scenárista a strihač. Je absolventom Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave, kde získal magisterský titul v odbore filmovej a televíznej réžie s filmom Pre čisté svedomie. Niekoľko rokov pracoval ako prvý asistent réžie, obzvlášť pri tvorbe celovečerných filmov, krátkych filmov alebo televíznych seriálov. V súčasnosti točí krátke filmy, klipy a reklamné spoty, popritom pripravuje svoj celovečerný debut.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít