Fotografia nie je k dispozícii.

Paula Maľárová (Slovensko)

Paula Maľárová (rod. Reiselová, 1993) Vyštudovala v Ateliéri dokumentárneho filmu na FTF VŠMU. Pôvodne začínala pri hranom filme, ale časom si uvedomila, že jej chýba istý moment prekvapenia, ktorý by prekračoval hranice jej vlastnej fantázie. Vo svojich filmoch rada kombinuje prvky hraného filmu a snaží sa ich začleniť do reality, ktorá sa odohráva pred jej očami. Po štúdiách pracovala na niekoľkých televíznych dokumentárnych seriáloch (Budujeme Slovensko, Radosť zo života...). Jej celovečerný debut *Územie fantázie (2023), vznikol v koprodukcii s RTVS, a začal svoju cestu už na škole v podobe krátkeho filmu. Slovenskú premiéru mal na filmovom festivale Art Film Fest v Košiciach.

Filmografia

 • Územie fantázie
  2023
 • Budujeme Slovensko: Michalovský Černobyľ
  2022
 • O(slobode)nie
  2018
 • Planéta Gelnica
  2018

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít