Fotografia nie je k dispozícii.

Katarína Kočanová (Slovensko)

Katarína Kočanová (1989) je vyštudovaná žurnalistka. V súčasnosti študuje dokumentárnu réžiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Vo svojich filmoch sa dotýka tém o identite človeka. Nahliada do duše svojich protagonistov a odkrýva ich vnútorné prežívanie. Jej bakalársky film Luma Andre Keriko / Svet v duši, si na Filmová noc na hrade 2018 Šariš odniesol cenu za Najlepšiu protagonistku v dokumentárnom filme. Za autentický a intímny pohľad na snahu Rómov o asimiláciu a nestratenie vlastnej identity získala cenu za najlepšiu réžiu dokumentárneho filmu na národnom festivale študentských filmov Áčko 2018.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít