Fotografia nie je k dispozícii.

Harmony Korine (Spojené štáty)

Harmony Korine je scenárista, herec, producent a režisér, ktorého Werner Herzog nazval „budúcnosťou americkej kinematografie“. Do sveta filmu vstúpil v devätnástich rokoch so scenárom k šokujúcej a kritikmi oceňovanej snímke Larryho Clarka Kids (1995). Úspech tohto filmu mu umožnil natočiť svoj celovečerný hraný debut Gummo (1997), ktorý okrem iného vzbudil pozornosť na festivale v Benátkach, nasledoval film Julien Donkey-Boy a po dlhšej pauze poeticky ladený Mister Lonely, Trash Humpers, tínedžerská drsná gangsterka o štyroch sexi stredoškoláčkach Spring Breakers a rad videoklipov s netradičnými témami a nezameniteľným filmovým rukopisom. Patrí k najzaujímavejším režisérom americkej nezávislej scény.

Filmografia

 • The Beach Bum
  2019
 • Spring Breakers
  2012
 • Trash Humpers
  2009
 • Mister Lonely
  2007
 • Julien Donkey-Boy
  1999
 • Gummo
  1997

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít