Cristina Groșan

Cristina Groșan (Rumunsko)

Cristina Groșan je rumunsko-maďarská filmárka a vizuálna umelkyňa. Za svoj krátkometrážny film A tu sa zjavil princ získala v roku 2021 hlavnú cenu v Národnej súťaži na festivale krátkych filmov Prague Shorts. Cristinin celovečerný debut Things Worth Weeping For mal premiéru v lete 2021 na festivale v Sarajeve a neskôr bol uvedený do kinodistribúcie v Maďarsku a Rumunsku. V lete 2022 natočila v česko-maďarsko-taliansko-slovenskej koprodukcii svoj druhý celovečerný film Běžná selhání.

Filmografia

  • Běžná selhání
    2022
  • Things Worth Weeping For
    2021
  • A tu sa zjavil princ
    2020

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít