Faraz Shariat (Nemecko)

Režisér Faraz Shariat má iránske korene, no patrí už do druhej generácie prisťahovalcov žijúcich v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Jeho debut si z Berlinale 2020 odniesol cenu pre najlepší queer titul - Teddy Award. Žije a pracuje v Berlíne ako súčasť zoskupenia Jünglinge collective, ktorý pracuje na queer, feministických a anti-rasistických filmoch.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít