Fotografia nie je k dispozícii.

Jasmila Žbanić (Bosna a Hercegovina)

Jasmila Žbanić (1974, Sarajevo) v roku 1997 založila umelecké združenie Deblokada, kde pôsobila ako producentka, autorka a režisérka mnohých dokumentárnych a krátkych filmov. Zaujala už svojím celovečerným režijným debutom Grbavica (2006) – trpkým príbehom osamelej bosnianskej matky s dcérou, ktorých životy bolestivo ovplyvnili udalosti balkánskej genocídy – za ktorý získala Zlatého medveďa na Berlinale. S výnimkou komédie Ostrov lásky sa vo svojich filmoch opakovane vracia k téme vojny v bývalej Juhoslávii a jej následkom, ktoré bohužiaľ pozná z vlastnej skúsenosti.

Filmografia

 • Quo vadis, Aida?
  2020
 • Ostrov lásky
  2014
 • Pro ty, kteří už nemůžou vyprávět
  2013
 • Na cestě
  2010
 • Grbavica
  2006

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít