Eliška Kováříková

Eliška Kováříková (Česko)

Eliška Kováříková sa narodila v Prahe do výtvarníckej rodiny a od detstva se venovala kresbe a divadelnej improvizácii. Vyštudovala architektúru na Technickej univerzite v Liberci a scenáristiku a dramaturgiu na pražskej FAMU.

Počas štúdia získala dve ceny FAMUFESTu za Najlepší nerealizovaný scenár filmov Ultraspeed oversweet a Vzteklá krása – druhý spomenutý získal zároveň cenu Filmovej nadácie na MFF v Karlových Varoch.

Počas štúdia na FAMU začala spolupracovať s Adamom Struhalom, s ktorým v roku 2021 nakrútila krátkometrážny študentský film Příběh hrůzostrašné Eliz. Snímka bola nominovaná na Českého leva a Ceny českej filmovej kritiky v kategórii Najlepší krátky film.

Filmografia

  • Příběh hrůzostrašné Eliz (spoluréžia)
    2021

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít