Fotografia nie je k dispozícii.

Pablo Larraín (Čile)

Pablo Larraín je režisér, scenárista a producent, pochádzajúci z Južnej Ameriky. Spolu s bratom Juanom de Dios Larraínom založili v roku 2004 produkčnú spoločnosť Fabula, jednu z najplodnejších v Južnej Amerike.

Jeho režisérskym debutom bol film Fuga z roku 2005, ktorý dosiahol veľa medzinárodných úspechov. Pokračoval filmami ako Tony Manero (2008), či Post Mortem (2010). V roku 2011 režíroval seriál Prófugos (Utečenci), ktorý sa stal prvým seriálom produkovaným v Chile streamovacou spoločnosťou HBO.

Svetové publikum zaujal filmom Jackie (2016), ktorý vznikol v americkej koprodukcii a rozpráva príbeh manželky amerického prezidenta J. F. Kennedyho. Do širšej pozornosti sa dostal jeho nedávnym filmom Spencer z roku 2021 , ktorý divákom ponúkol pohľad na nešťastný osud princeznej Diany. Film mal premiéru na 78. ročníku filmového festivalu vo Venice a stal sa kriticky oceňovaným filmom, hlavne vďaka hereckému výkonu Kristen Stewart, stvárňujúcej princeznú Dianu. Jej táto rola vyniesla aj nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší ženský herecký výkon.

Filmografia

 • Spencer
  2021
 • Jackie
  2016
 • No
  2012
 • Post Mortem
  2010
 • Tony Manero
  2008
 • Fuga
  2005

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít