Fotografia nie je k dispozícii.

Charlène Favier (Francúzsko)

Charlène Favier – po detstve vo Val d'Isère a niekoľkých rokoch v zahraničí, najmä v Austrálii, na Novom Zélande a v USA založila ako 24-ročná svoju spoločnosť Charlie Bus Production. Vyštudovala herectvo v Londýne, réžiu v Astoria Studio v New Yorku a v písaní sa zdokonalila na workshope scenárov FEMIS. Zároveň napísala, režírovala a produkovala krátke filmy a dokumenty. Jej Free Fall (Voľný pád, 2012) získal 23 ocenení a bol uvedený na 80 festivaloch. Celovečerný debut Slalom (2020) bol v oficiálnom výbere filmového festivalu v Cannes v júni 2020.

Filmografia

 • Slalom
  2020
 • Odol Gorri – krátky hraný film
  2018
 • Omessa – krátky hraný film
  2015
 • Free Fall (Voľný pád) – krátky hraný film
  2012

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít