Fotografia nie je k dispozícii.

Dieudo Hamadi (Konžská demokratická republika)

Dieudo Hamadi se narodil v Kisangani v Konžskej demokratickej republike. Tri roky študoval medicínu, potom začal natáčať filmy. Režíroval krátký dokument Ladies in Waiting (2010), celovečerný dokument Atalaku (2013) a festivalový film Záverečná skúška (2014). Cesta za miliardou (2020) je jeho najnovší film.

Od roku 2013, kedy natočil svoj celovečerný dokumentárny debut, vytvoril Dieudo Hamadi neopakovateľnú mozaiku diel, ktorá zachytáva zábery zo života súčasného Konga. Vo svojich filmoch ukazuje Hamadi voľby (Atalaku, 2013), školy (Závěrečná skúška, 2014), násilie na ženách a deťoch (Mama plukovnica, 2017) či politickú mobilizáciu (Kinshasa Makambo, 2018) a rozpráva v nich osobné príbehy, ktoré zároveň odhaľujú kolektívnu skúsenosť a históriu zeme. Vo filme Cesta za miliardou Hamadi svoj štýl ladí do dokonalosti a odprevádza skupinku obetí šesťdennej vojny, ktorá v jeho zemi prebehla v roku 2000, na ceste za odškodným od vlády.

Filmografia

 • Cesta za miliardou
  2020
 • Kinshasa Makambo
  2018
 • Mama plukovnica
  2017
 • Záverečná skúška
  2014
 • Atalaku
  2013
 • Ladies in Waiting
  2010

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít