Francesco Montagner

Francesco Montagner (Taliansko)

Taliansky režisér Francesco Montagner je absolventom dokumentárnej tvorby na pražskej FAMU. V roku 2014 bol jeho film Animata resistenza uvedený na filmovom festivale v Benátkach, kde získal cenu za najlepší dokument o kinematografii. Jeho dokument Bratstvo mal v roku 2021 premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Locarne, kde získal cenu Zlatý leopard za najlepší film v súťažnej sekcii prvých a druhých filmov. Na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov v Jihlave bol v kategórii Česká radosť ocenený za najlepšiu kameru a tiež ako najlepší český dokumentárny film.

Filmografia

  • Bratstvo
    2021
  • Animata resistenza
    2014

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít