Fotografia nie je k dispozícii.

Henrika Kull (Nemecko)

Henrika Kullu sa narodila roku 1984 v južnom Nemecku. Okrem sociológie vyštudovala aj réžiu na prestížnej Filmovej univerzite Konrada Wolfa v Babelsbergu. Jej celovečerný absolventský film Jibril mal premiéru na festivale Panorama2018 a získal niekoľko ocenení vrátane ceny Studio Hamburg Newcomer Award za najlepší film. Počas Berlinale 2019 bola členkou poroty Ceny Heinera Carowa. Jej druhý celovečerný, intímny a poetický film Šťastie mal premiéru na festivale Berlinale 2021.

Filmografia

  • Šťastie
    2021
  • Jibril
    2018

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít