Fotografia nie je k dispozícii.

Lucia Klein Svoboda (Česko)

Lucia Klein Svoboda je režisérka, autorka, producentka a herečka. Na VŠMU vyštudovala herectvo a svoju kariéru začala v dnes už legendárnom bratislavskom divadle Astorka Korzo 90. Filmovú réžiu študovala v Nórsku a je tiež absolventkou odboru sociálnej vedy. Napísala a zrežírovala celovečerný film Pirko, drsný portrét mladých dievčat na okraji spoločnosti. Jej scenár k filmu o kresťansko-moslimských vzťahoch v strednej Európe Ako v raji síce nedošiel k realizácii, zato však dokázal rozvíriť debatu o slobode slova a tiež vyhral prvú cenu Filmovej nadácie. Lucia svoje filmy tiež produkuje a ako producent sa podieľala aj na celovečernom filme svojho manžela, režiséra Petra Klein Svobodu Karel Svoboda – Šťastné roky.

Filmografia

  • Pomstiteľ
    2021
  • Pirko
    2016

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít