Fotografia nie je k dispozícii.

Johanne Helgeland (Nórsko)

Nórska filmová režisérka. Má pedagogické vzdelanie. Pri filme začínala v roku 1997 ako asistentka produkcie mysteriózneho trileru Ostrov temnoty (Mørkets øy). Režírovala niekoľko krátkometrážnych filmov, hudobné videoklipy a reklamy. V roku 2014 režírovala štyri epizódy seriálu Kampen, ktorý získal cenu nemeckej nadácie PRIX JEUNESSE Foundation podporujúcej tvorbu pre mládež na celom svete. O rok neskôr režírovala šesť epizód zo seriálu Magické telo (Den magiske kroppen). Útek cez hranice (Flukten over grensen, 2020) je jej celovečerným debutom.

Filmografia

  • Útek cez hranice (Flukten over grensen)
    2020

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít