Fotografia nie je k dispozícii.

Craig Gillespie (Austrália)

Craig Gillespie je austrálsky filmový a televízny režisér, venujúci sa aj hudobným videoklipom, či komerčným reklamám. Gillespie sa narodil v Sydney v roku 1967, odkiaľ sa v devätnástich odsťahoval do New Yorku študovať grafický dizajn. Niekoľko rokov pracoval ako režisér komerčných reklám, až kým neprešiel k filmu.

Jeho hraným debutom bol film Mamin frajer je postrach (2007), z ktorého však po neúspešných testovacích projekciách odišiel. Ešte v tom roku sa do úlohy režiséra vrátil s filmom Lars a jeho vážna známosť (2007). V roku 2017 mal na kanadskom Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte premiéru film Ja, Tonya, ktorý získal niekoľko nominácii na Oscarov, vrátane víťazstva v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. Jeho najnovším filmom je hraná verzia Disneyho klasiky 101 Dalmatíncov Cruella (2021).

Filmografia

 • Lúzri z Wall Street
  2023
 • Cruella
  2021
 • Ja, Tonya
  2017
 • Miliónový nadhadzovač
  2014
 • Lars a jeho vážna známosť
  2007

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít