Fotografia nie je k dispozícii.

Mike Mills (Spojené štáty)

Mike Mills (1966, Berkeley, Kalifornia, USA) – absolvoval Cooper Union for the Advancement of Science and Art v New Yorku. Pracuje ako režisér filmov, reklám a videoklipov (Air, Pulp, Moby, Yoko Ono...), ale i ako grafik (napr. obaly albumov Beastie Boys, Beck, Sonic Youth...). Hral na gitare v kapele Butter 08, s ktorou vydal v roku 1996 rovnomenný album. Jeho celovečerným debutom bol film Cucák (2005) o 17-ročnom mladíkovi, ktorý sa rôznymi spôsobmi snaží zbaviť zlozvyku – cmúľania palca. Jeho predstaviteľ Lou Taylor Pucci získal za túto úlohu zvláštnu cenu poroty na festivale Sundance a Strieborného medveďa pre najlepšieho herca na Berlinale. Christopher Plummer získal Oscara a Zlatý glóbus za úlohu v jeho druhom filme Začiatky (2010). Za nasledujúci hraný film Ženy 20. storočia (2016) bol Mills nominovaný na Oscara za scenár. Jeho najnovší film C’mon C’mon (2021) získal už 12 ocenení a predstaviteľ malého Jesseho je nominovaný na cenu BAFTA za vedľajšiu úlohu.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít