Fotografia nie je k dispozícii.

Zuzana Marianková (Slovensko)

Režisérka a scenáristka, absolventka filmovej a televíznej réžie na VŠMU v Bratislave. Vo formovaní jej režisérskej identity mali kľúčový význam krátke snímky Almost There a Cold Hands, s ktorými vyhrala prestížnu filmovú súťaž krátkych filmov v New Yorku 24 hour filme race. Scenáristicky sa podieľala na filme Cuky Luky Film (2017). Ako režisérka má na svojom konte niekoľko úspešných študentských snímok a populárnych televíznych seriálov, medzi nimi Chlap (2022), Kuchyňa (2019), Horná Dolná (2018), Oteckovia (2018), Za sklom (2016) či Divoké kone (2015). V oblasti celovečernej tvorby debutovala komédiou Známi neznámi (2021), ktorá sa vlani stala najnavštevovanejším domácim filmom roka.

Foto: Norbert Skaličan

Filmografia

  • Známi neznámi
    2021
  • Almost There
    2014
  • Cold Hands
    2013

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít