Fotografia nie je k dispozícii.

Dan Kwan (Spojené štáty)

Daniel "Dan" Kwan je scenárista a filmový režisér pochádzajúci z Massachusetts. Spolu s Danielom Scheinertom tvorí filmárske duo "Daniels". Začínali ako režiséri hudobných videoklipov, medzi ich najvýraznejšie počiny v tejto oblasti patria klipy ku skladbám Houdini (2012) od skupiny Foster the People či Turn Down for What (2013) od DJ Snakea a Lil Jona, za ktoré získali nominácie na Grammy Awards. Od hudby následne prešli k filmu, ich celovečerným debutom bola snímka Švýcarák (Swiss Army Man) (2016). Podieľali sa aj na televíznych projektoch, spomenúť možno seriály Awkwafina Is Nora from Queens (2020-2023), Childrens Hospital (2010-2016), Kwan samostatne režíroval epizódu seriálu Legion (2017-2019). Ich najúspešnejším audiovizuálnym dielom je akčná sci-fi komédia Všetko, všade, naraz (2022), za ktorú získali 7 Oscarov.

Filmografia

  • Všetko, všade, naraz
    2022
  • Omniboat: A Fast Boat Fantasia
    2020
  • Švýcarák
    2016

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít