Fotografia nie je k dispozícii.

TJ Cuthand (Kanada)

TJ Cuthand (*1978) je kanadský transgender režisér, ktorý od svojich šestnástich rokov natáča krátke videá a experimentálne filmy. Venuje sa témam, ako sú sexualita, queer identita alebo kultúra pôvodných národov; Cuthand patrí k Prvým národom. Cuthand je tiež performer a v roku 2020 vytvoril 2D videohru o svojich skúsenostiach s bipolárnou poruchou. Pripisuje sa mu vytvorenie termínu Indigiqueer.

Filmografia

  • 13 vajec
    2022

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít