Fotografia nie je k dispozícii.

Guðmundur Arnar Guðmundsson (Island)

Guðmundur Arnar Guðmundsson je úspešný islandský producent, scenárista a režisér, ktorý vyniká jedinečným citom pre spojenie drsnej sociálnej reality a svojbytnej mágie svojej domoviny. Po niekoľkých úspešných krátkych filmoch debutoval snímkou Heartstone (2016), ktorá obletela svetové festivaly a získala množstvo významných ocenení. Guðmundsson sa vo filme predstavil okrem iného ako výborný režisér dospievajúcich hercov. Tento talent ďalej rozvíja vo svojom druhom filme Krásne bytosti, ktorý fascinujúcim spôsobom spája drsný realizmus a fantaskné elementy.

Filmografia

  • Krásné bytosti
    2022
  • Kamenné srdce (Heartstone)
    2016

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít