Fotografia nie je k dispozícii.

Alejandro Loayza Grisi (Bolívia)

Alejandro Loayza Grisi (1985) je bolivský scenárista a režisér. Jeho umelecká kariéra začínala v oblasti fotografie. S viacerými výstavami, publikáciami za sebou a ako držiteľ dvoch národných cien v Bolívií sa vybral smerom k pohyblivému obrazu. Vo filme pracoval najprv ako kameraman dokumentárneho seriálu Planeta Bolivia, video alba Ningún Vlas a krátke filmy Polvo, Dochera a Aicha. Jeho viackrát ocenený debut Utama bol uvedený v roku 2022 na filmovom festivale Sundance.

Filmografia

  • Utama
    2022

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít