Fotografia nie je k dispozícii.

Florence Miailhe (Francúzsko)

Florence Miailhe (1956, Paríž, Francúzsko) – je francúzska režisérka, scenáristka a výtvarníčka. V roku 1980 absolvovala École nationale supérieure des arts décoratifs. Od 90. rokov sa venuje tvorbe animovaných filmov. V roku 1991 režírovala svoj prvý krátky film Hamam, ktorý bol nominovaný na Césara za najlepší krátky film. Nasledovala Šeherezáda (1995) ocenená zvláštnym uznaním poroty na Medzinárodnom festivale krátkych filmov v Clermont-Ferrand rovnako ako Biele vtáky, čierne vtáky (2002) o sedem rokov neskôr. Prvá augustová nedeľa z roku 2000 jej priniesla víťazstvo v národnej súťaži animovaných filmov na Medzinárodnom festivale krátkych filmov v Clermont-Ferrand a Césara za najlepší krátkometrážny film. Rovnako úspešná bola Susedská rozprávka (2006, uvedená na českom festivale Anifilm). Získala za ňu zvláštne uznanie za najlepší krátky film na MFF Cannes, Striebornú holubicu v kategórii animovaných filmov a videa na festivale DOK Leipzig a zvláštne uznanie poroty na MF krátkych filmov v Clermont-Ferrand. Na mnohých filmoch spolupracovala so scenáristkou Marie Desplechin. Ich spoločný celovečerný animovaný debut Cez hranicu (2020) získal už v roku 2010 cenu za najlepší scenár na filmovom festivale európskych prvých filmov v Angers a po premiére celý rad ďalších ocenení. Slovensko je piatou krajinou, v ktorej sa film dostal do širokej distribúcie.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít