Maryam Touzani

Maryam Touzani (Maroko)

Maryam Touzani sa narodila v marockom meste Tanger, vyštudovala mediálnu komunikáciu a žurnalistiku v Londýne. Začínala ako scenáristka a režisérka krátkych filmov a dokumentov. Jej krátky film Quand ils dorment (2011) získal množstvo cien, nasledujúci dokument Sous Ma Peau Vieille patril vzhľadom na tému filmu - ženskej prostitúcie k najdiskutovanejším filmom v Maroku. V roku 2019 mal v sekcii Un Certain Regard na festivale v Cannes premiéru jej celovečerný debut Adam, ktorý bol marockým kandidátom na Oscara. Modrý kaftan, ktorý je jej druhým celovečerným filmom, mal taktiež premiéru v sekcii Un Certain Regard na festivale v Cannes, kde získal cenu filmových novinárov FIPRESCI.

Filmografia

  • Modrý kaftan
    2022
  • Adam
    2019
  • Quand ils dorment
    2011

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít