Rasťo Boroš

Rasťo Boroš (Slovensko)

Vysokoškolské štúdium začal na Technickej univerzite v Košiciach, kde v rokoch 2001-2004 študoval architektúru. V období rokov 2006 až 2009 a 2017 až 2020 študoval na FTF VŠMU v Bratislave na katedrách scenáristicky a dramaturgie a hranej réžie. Od roku 2020 pedagogicky pôsobí na katedre hranej réžie na FTF VŠMU. Je autorom scenárov viacerých televíznych seriálov (Priateľky, Kriminálka staré mesto II, Labyrint, 1890). Je autorom scenára a režisérom a koproducentom filmu Stanko (2015) a Čierne na bielom koni (2022).

Filmografia

  • Čierne na bielom koni
    2022
  • Stanko
    2016

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít