Fotografia nie je k dispozícii.

Charlotte Le Bon (Kanada)

Charlotte Le Bon (1986, Montréal, Kanada) – vyrastala v Québecku a neskôr sa presťahovala do Paríža. Od roku 2012 si zahrala takmer v dvadsiatich filmoch, medzi ktorými je napríklad aj Pena dní Michela Gondryho či Yves Saint Laurent Jalila Lesperta. V USA ju do svojich filmov obsadili Lasse Hallström (Láska na kari), či Robert Zemeckis (Muž na lane) a Sean Ellis ju obsadil do britsko–česko-francúzskej drámy Anthropoid.

Charlotte Le Bon je však nielen herečka, ale aj umelkyňa, ktorá sa vyjadruje prostredníctvom malieb, kresieb a litografií. Jej vášeň pre žánrové filmy ju priviedla k napísaniu a režírovaniu krátkeho filmu Judith Hotel, ktorý bol uvedený v Cannes v roku 2018. Falcon Lake je jej prvým celovečerným filmom. Film, ktorý udivuje nielen skvelým vedením hercov, ale aj štýlovou suverenitou, ktorá dokáže obsiahnuť romantickú ľahkosť a ťaživé hororové elementy, mal premiéru v prestížnej sekcii Quinzaine des réalisateurs na MFF Cannes.

Filmografia

  • Falcon Lake
    2022
  • Judith Hotel – krátkometrážny hraný film
    2018

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít