Soňa Gyárfáš Lutherová

Soňa G. Lutherová je sociálna antropologička a filmárka. Ako vedecká pracovníčka sa v Ústave etnológie a sociálnej antropológie SAV venuje výskumu tvorby identít, rodiny, individuálnej a sociálnej pamäti a materiálnej kultúry domova. Zaujíma sa o využitie inovatívnych a reflexívnych vedeckých metód v etnografickom výskume. V oblasti filmu debutovala stredometrážnym dokumentom Zatopené (2016). Dokumentárny film Šťastný človek je jej celovečerný debut.

Filmografia

  • Šťastný človek
    2023
  • Zatopené
    2016

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít