Mikuláš Krišpín Iždinský

Mikuláš Krišpín Iždinský (Slovensko)

Narodil sa a vyrastal v Poprade. Film ho začal zaujímať už od útleho veku, preto sa rozhodol študovať na Strednej Filmovej škole v Košiciach. Záujem pretrvával, pokračoval teda v štúdiu na Karlovej Univerzite v Prahe na Filozofickej fakulte v odbore Filmová veda. Po pár rokoch prestúpil na Katedru hranej réžie na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU, ktorú úspešne absolvoval v lete 2022.

Filmografia

  • Lucia
    2022
  • Vortex
    2020
  • In deo
    2020

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít