Peter Hošták

Peter Hošták (Slovensko)

Peter Hošták (1988) pochádza z Trenčína, filmovú školu vyštudoval v Montreale a jeho dokument Zima a tma mal premiéru v medzinárodnej súťaži na najväčšom festivale dokumentárnej tvorby vo Veľkej Británii Sheffield DocFest.

V čiernobielom filme kombinuje fotografie a filmový materiál. Divákov zavedie do hôr stredného Slovenska, kde skupina drevorubačov ťaží drevo, popritom popíja, fajčí a nadáva. Drsný humor ako prejav lásky smeruje aj na na koňa Kuba, bez ktorého by sa táto tvrdá práca nedala vykonávať.

Filmografia

  • Zima a tma
    2023

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít