Fotografia nie je k dispozícii.

Maroš Berák (Slovensko)

Maroš Berák vyštudoval v roku 1998 Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave (má doktorát v odbore systematická filozofia a jeho špecializáciou je logika, sémantika a filozofia vedy). V rokoch 1998 až 2001 pracoval v lokálnej televízii, kde získal svoje prvé skúsenosti s natáčaním. Počas tejto doby tiež vytvoril svoje prvé krátke experimentálne filmy. Neutíchajúci záujem o film ho následne priviedol k štúdiu na VŠMU v Bratislave, na Katedru dokumentárneho filmu pod pedagogickým vedením Dušana Hanáka. Ako koproducent v spoločnosti Ultrafilm spolupracuje s režisérkou Zuzanou Piussi. Je autorom celovečerného dokumentu Sprisahanie šedej rasy o fenoméne ufológov. Momentálne opäť pracuje prevažne pre televíziu.

Filmografia

 • Meine Wehrmacht
  2009
 • Babička/Granny
  2009
 • Z Viktorovho erotického života/ From Victor´s Erotic Life
  2007
 • Viktor-Homo Triumphalis
  2006
 • Portrét Jána Režňáka/ Ján Režňák Portrait
  2004

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít