Fotografia nie je k dispozícii.

Jana Ševčíková (Česko)

Jana Ševčíková sa narodila 22. apríla 1953 v Prahe. Absolvovala Strednú priemyselnú školu filmovú v Čimeliciach a v roku 1983 Filmovú fakultu múzických umení v Prahe, odbor dokumentárna tvorba. Jana Ševčíková má výnimočné postavenie medzi českými dokumentaristami. Už od školských dôb mala problémy so svojím nekonjunkturálnym pohľadom na svet, snažiacim sa dovidieť k podstate vecí. Medzi odborníkmi je oceňovaná ako svojrázny talent a osobnosť vymykajúca sa bežným normám a zaradeniu. Je nezávislá tvorkyňa a realizuje len projekty, o ktorých je presvedčená, že ich "musí nakrútiť", väčšinou vo vlastnej produkcii, čo bolo kedysi v Československu veľmi náročné. Jana Ševčíková má výrazný záujem o etnografiu a život v ťažkých podmienkach. Jej filmy evokujú základné otázky ľudského bytia, ktoré sa dotýkajú človeka ako jedinca aj ako člena spoločnosti kdekoľvek na svete.

Filmografia

 • Opri rebrík o nebo
  2014
 • Gyumri
  2008
 • Svätenie jara
  2002
 • Starověrci
  2001
 • Jakub
  1993
 • Piemule
  1984
 • Světské děti
  1981

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít