Andrea Kalinová (Slovensko)

Andrea Kalinová vyštudovala fotografiu a nové média na VŠVU v Bratislave v roku 2006 absolventským filmom Tajomstvo jedného bazéna, ktorý formou mockumentu skúmal a mystifikoval nikdy nedokončený bazén nad bratislavským električkovým tunelom. V roku 2014 ukončila doktorandské štúdium na Katedre Intermédií a multimédií VŠVU. Je iniciátorkou platformy Opustená (re)kreácia a zároveň režisérkou a producentkou filmu Po sezóne. Zaoberá sa presahom medzi umením a aktivizmom, zameraným najmä na záchranu architektúry 20. storočia.

viac info o jej projektoch

Filmografia

  • Po sezóne
    2018
  • Tajomstvo jedného bazéna
    2006

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít