Fotografia nie je k dispozícii.

Pavel Abrahám (Česko)

Pavel Abrahám je český filmový režisér a scenárista, absolvent Vysokej školy umeleckého priemyslu v Prahe. V roku 2008 tu ukončil štúdium v Ateliéri intermediálnej konfrontácie u Jiřího Davida. Medzi jeho najznámejšie filmy patrí celovečerný debut Česká RAPublika (2008), ktorý bol uvedený na množstve medzinárodných festivalov a získal viaceré ocenenia, okrem iného napr. Cenu za najlepší český dokument roku 2009 na Finále Plzeň. S ohlasom sa stretol aj u divákov a stal sa tretím najnavštevovanejším českým dokumentom od roku 1989. Nakrútil portrét návštevníkov z prostredia futbalového derby Sparty a Slavie s názvom Dva nula (2012).

Filmografia

 • Kmeny
  2014
 • Dva nula
  2012
 • Česká RAPublika
  2008
 • Le songe
  2006
 • Pře/klad
  2005

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít