Fotografia nie je k dispozícii.

Jakub Hejna (Česko)

Jakub Hejna je filmový strihač a režisér. Študoval na Filmovej škole v Písku a potom na pražskej FAMU, odbor strihová skladba filmu. Je zakladateľom postprodukčného štúdia Young Film. Ako strihač sa podieľal na množstve úspešných dokumentárnych a hraných filmov, napr. Ženy pro měny (r. Erika Hníková, 2004); Pátrání po Ester (r. Věra Chytilová, 2005); René (r. Helena Třeštíková, 2008); Katka (r. Helena Třeštíková, 2009); Fair Play (r. Andrea Sedláčková, 2014); Jáma (r. Jiří Stejskal, 2014); Červená (r. Olga Sommerová, 2017); Dukla61 (r. David Ondříček, 2018) ai.

V roku 2011 realizoval svoj celovečerný dokumentárny debut Divadlo Svoboda, ktorý bol nominovaný v kategórii Najlepší dokument (Český Lev 2011 a Cena českej filmovej kritiky 2011). Spolu s Helenou Třeštíkovou režíroval film Skaza krásou (2016) o živote herečky Lídy Baarovej a film Forman vs Forman (2019) mapujúci život režiséra Miloša Formana.

Filmografia

  • Forman vs Forman
    2019
  • Skaza krásou
    2016
  • Divadlo Svoboda
    2011

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít