Fotografia nie je k dispozícii.

Miroslav Bambušek (Česko)

Miroslav Bambušek (1975) je dramatik, divadelný a filmový režisér. Je autorom vyše štyridsiatich divadelných hier, dvoch operných libriet a filmových scenárov. Dlhodobo sa venuje projektom, ktoré vnímajú kultúru ako platformu pre politické a sociálne reflexie. V tomto zmysle v minulosti pôsobil napr. v Národnom divadle v Prahe, v Divadle Na zábradlí, v HaDivadle či Studiu Hrdinů. Zameriava sa aj na realizácie svojich projektov v nedivadelných, najmä industriálnych priestoroch spojených s pamäťou konkrétnych udalostí (sem patria napr. dlhodobé projekty Perzekuce.cz či Cesty energie). Za svoje projekty získal množstvo domácich ocenení: Ceny Alfréda Radoka, Ceny Divadelních novin atď. Jeho film Jan Hus – mše za tři mrtvé muže získal Cenu Andreja Stankoviča.

Filmografia

 • Lidi krve
  2021
 • KKK
  2012
 • Jan Hus – mše za tři mrtvé muže
  2009
 • Efekt přihlížejícího
  2008
 • Lucifer
  2007

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít