Tomáš Krupa (Slovensko)

Tomáš Krupa (1983) vyštudoval Filmovú dokumentárnu tvorbu na Fakulte dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici v ateliéri doc. Olgy Sommerovej. Od roku 2009 pôsobí v audiovizuálnom priemysle, v ktorom sa orientuje primárne na dokumentárny film. V roku 2012 režíroval a koprodukoval svoj celovečerný debut ABSOLVENTI: Sloboda nie je zadarmo. V roku 2013 založil vlastnú filmovú produkčnú spoločnosť HAILSTONE so zameraním na produkciu nezávislých dokumentárnych filmov. Jeho najnovší film DOBRÁ SMRŤ, zaoberajúci sa tabuizovanou témou konca života a eutanázie, je výsledkom medzinárodnej koprodukcie Slovenska, Francúzska, Nemecka, Rakúska a Českej republiky vrátane spolupráce s TV vysielateľmi ARTE G.E.I.E., Česká televízia, Rozhlas a Televízia Slovenska. Film získal Slnko v sieti 2020 za najlepší dokumentárny film, Cenu slovenských filmových kritikov 2020, na festivale dokumentárnych filmov o ľudských právach Jeden svět Cenu poroty v Českej súťaži a na festivale Cinematik v Piešťanoch Hlavnú cenu.


Foto Ondřej Szollos

Filmografia

 • Dobrá smrť
  2018
 • Absolventi: Sloboda nie je zadarmo
  2012
 • Stroj, ktorý sme postavili
  2011
 • V Indii medzi svetlom a tmou
  2008
 • V kruhu manželskom
  2006
 • Trip to Nowhere
  2005

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít