Tomáš Krupa

Tomáš Krupa (Slovensko)

Tomáš Krupa je oceňovaný filmový režisér a producent so sídlom v Bratislave. V roku 2020 získal prestížne ocenenie „Slnko v sieti“ udeľovené Slovenskou filmovou a televíznou akadémiou (SFTA). Vyštudoval dokumentárnu filmovú tvorbu na Akadémii umení v Banskej Bystrici. V roku 2013 založil vlastnú produkčnú spoločnosť HAILSTONE, ktorá sa zameriava na produkciu nezávislých dokumentárnych filmov a artohousových hraných filmov.

Jeho celovečerný dokument Dobrá smrť (2019) získal množstvo medzinárodných ocenení a bol premietaný na niekoľkých festivaloch. V roku 2020 sa dostal do výberu v programe Emerging Producers pre európske mladé talenty.

Jeho najnovší dokumentárny film Musíme prežiť: Fukušima vznikol v koprodukcii Slovenska, Francúzska a Rakúska.

Jeho neprestávajúce úsilie pre rozprávanie príbehov a oddanosť filmovému remeslu ho aj naďalej posúvajú vpred vo svete filmovej tvorby.

Filmografia

 • MUSÍME PREŽIŤ: Fukušima!
  2022
 • Dobrá smrť
  2019
 • Absolventi: Sloboda nie je zadarmo
  2012
 • Stroj, ktorý sme postavili
  2011
 • V Indii medzi svetlom a tmou
  2008
 • V kruhu manželskom
  2006
 • Trip to Nowhere
  2005

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít