Fotografia nie je k dispozícii.

Ondrej Rudavský (Slovensko)

Ondrej Rudavský (*1966, Bratislava) študoval ilustráciu a grafiku na Strednej umeleckopriemyselnej škole a rok sa venoval animácii a experimentálnej filmovej tvorbe na Vysokej škole umeleckopriemyselnej v Prahe. Ako dvadsaťročný v roku 1986 emigroval do USA. Patrí medzi najúspešnejších slovenských umelcov v zahraničí. Pracuje s rôznymi médiami - film, animácia, maľba, fotografia, video inštalácie, digital art, ilustrácie, šperk, kostýmy, socha, hudba. Za svoje filmy získal mnoho ocenení, vrátane Golden Eagle, Monitor Award, bol nominovaný na americkú hudobnú cenu Grammy a hlavnú cenu MTV Award za klip Kiko and the Lavender Moon pre kapelu Los Lobos. Je autorom hudobných videoklipov speváka Mobyho a skupiny Dead Can Dance. Jeho diela boli predstavené na prestížnych filmových festivaloch, napríklad Sundance Film Festival, New York Film Festival a výstavných miestach ako napríklad Museum of Modern Art/New York.

Filmografia

  • Slovensko 2.0
    2014
  • Měsíc
    2012
  • Solution
    2006

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít