Scéna z filmu Arzenál - Ostře sledovaná digitalizace
Scéna z filmu Arzenál - Ostře sledovaná digitalizace
Scéna z filmu Arzenál - Ostře sledovaná digitalizace
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Arzenál - Ostře sledovaná digitalizace

Réžia
Rok výroby 
2016
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
26min 
Zvukové stopy 

Ako sa robí "digitalizácia" a čo všetko obnáša? Nový život klasických filmov: bude raz archív zbierkou dát na diskovom poli? Digitalizácia je dnes, žiaľ, vďaka sporom o jej odborné prevedenie najviditeľnejšie kauzou súčasnej českej kinematografie. My vám krok za krokom ukážeme, ako režisér Jiří Menzel a kameraman Jaromír Šofr reštaurovali oscarové Ostro sledované vlaky. Prvý diel z osemdielneho cyklu obrazovo vycibrených autorských dokumentov inšpirovaných dejinami a starostlivosťou o české filmové dedičstvo v súčasnosti. ČSFD

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít