Český žurnál: Exekúcia

Réžia
Rok výroby 
2016
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
64min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokumentaristka Andrea Culková jedného dňa zistila, že sa ocitla v exekúcii kvôli drobnému pochybeniu, o ktorom sa dozvedela príliš neskoro. Stala sa tak jednou z mnohých ľudí chytených do pasce dlhov. V dokumente z cyklu Český žurnál sa Culková púšťa do skúmania fenoménu dlhov, exekúcií a splátok v našej spoločnosti z čisto osobného, ale zároveň investigatívneho pohľadu. Spovedá rôzne zainteresované osoby, od dlžníkov až po ministra spravodlivosti, zúčastňuje sa na konferencii exekútorov a pýta sa, ako rovnaký problém riešia v iných krajinách.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít