Pátranie po Ester

Réžia
Rok výroby 
2005
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
119min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Ester Krumbachová – výtvarníčka, scenáristka, režisérka, jedna z najvýraznejších osobností českej nové vlny. Pracovala pre divadlo, písala, ilustrovala. Spolupracovala na filmoch O slavnosti a hostech, Sedmikrásky, Všichni dobří rodáci, Ovoce stromů rajských jíme, Valerie a týden divů, Faunovo velmi pozdní odpoledne a veľa ďalších. Jej poslednou umeleckou aktivitou bola spolupráca na výtvarnej koncepcii debutu Petra Václava Marian. Režisérka Věra Chytilová spovedá tých, ktorí Ester Krumbachovú poznali, spolupracovali s ňou, priatelili sa s ňou a milovali ju. Postupne tak skladá obraz človeka a inšpiratívnej osobnosti. Vydáva sa na pátranie, na konci ktorého by mala byť odpoveď na otázku: Kto bola Ester?

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít