Scéna z filmu Epidemie svobody
Scéna z filmu Epidemie svobody
Scéna z filmu Epidemie svobody
Scéna z filmu Epidemie svobody
Scéna z filmu Epidemie svobody

Epidemie svobody

Réžia
Rok výroby 
2017
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
68min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Prečo je v Česku očkovanie povinné, keď vo väčšine západoeurópskych krajín majú rodičia na výber? Neočkujú českí doktori deti príliš skoro? A majú vôbec rodičia o očkovaní dostatok informácií? Dokumentaristka Tereza Reichová s manželom Hynkom Reichom Štětkom hľadajú odpovede na tieto a mnoho ďalších otázok. S narodením dcéry Žofky prišli obavy o jej zdravie. Mladí manželia, vyzbrojení kamerou, točia všetko, čo by mohlo ovplyvniť ich rozhodnutie, či dať dcéru očkovať alebo nie. V diskusiách s pediatrami, ministerstvom zdravotníctva, kamarátmi, babičkou malej Žofky aj sami medzi sebou zisťujú, že vytvoriť si na celý problém jasný a dobre podložený názor nie je zďaleka tak jednoduché.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít