Scéna z filmu Král nic nedělá
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Král nic nedělá

Réžia
Rok výroby 
2012
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
52min 
Zvukové stopy 

„V nedeľu nerobím,“ improvizuje Petr Král na stupňoch víťazov opusteného velodromu. Tekutý portrét básnika v pohybe medzi snom a prítomnosťou, medzi Parížom a Prahou, medzi velodromom a večnosťou...Situačný dokument zachytáva skicu aktívneho, inšpiratívneho človeka, ktorý na začiatok svojho umeleckého počínania stále stavia údiv ako jadro filozofickej dišputácie so svetom, človekom a snom. Ničnerobenie ako schopnosť pozastavenia, údivu, radosti, elitárstva ako schopnosť zhovárať sa s ľuďmi a oduševňovať.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít