Spoločne to zvládneme. Predĺžili sme 40% zľavu na ročné predplatné do 31. mája.

Král nic nedělá

Réžia
Rok výroby
2012
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
52min
Zvukové stopy
Titulky

„V nedeľu nerobím,“ improvizuje Petr Král na stupňoch víťazov opusteného velodromu. Tekutý portrét básnika v pohybe medzi snom a prítomnosťou, medzi Parížom a Prahou, medzi velodromom a večnosťou...Situačný dokument zachytáva skicu aktívneho, inšpiratívneho človeka, ktorý na začiatok svojho umeleckého počínania stále stavia údiv ako jadro filozofickej dišputácie so svetom, človekom a snom. Ničnerobenie ako schopnosť pozastavenia, údivu, radosti, elitárstva ako schopnosť zhovárať sa s ľuďmi a oduševňovať.

Detail filmu

Komentáre

Pre pridanie komentára sa prosím najskôr prihláste alebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.