Spoločne to zvládneme. Predĺžili sme 40% zľavu na ročné predplatné do 31. mája.

Pupok neba

Réžia
Rok výroby
2012
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
52min
Zvukové stopy
Titulky

Ako spolu súvisia bieloruská politika, vädnúca sláva poézie a pupok neba? Režisér Radim Procházka sa vo svojom dokumente zaobrá kandidatúrou významného bieloruského básnika Uladzimira Njakljajeva v zmanipulovaných prezidentských voľbách v roku 2010. Po tom, čo polícia brutálne zbila a rozohnala demonštrantov na Námestí Nezávislosti, skončil básnik v domácom väzení. Práve vďaka poézii sa však dá uniknúť i bojovať.

Detail filmu

Komentáre

Pre pridanie komentára sa prosím najskôr prihláste alebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.