Scéna z filmu Pupok neba
Scéna z filmu Pupok neba
Scéna z filmu Pupok neba
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Pupok neba

Réžia
Rok výroby 
2012
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
52min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Ako spolu súvisia bieloruská politika, vädnúca sláva poézie a pupok neba? Režisér Radim Procházka sa vo svojom dokumente zaoberá kandidatúrou významného bieloruského básnika Uladzimira Njakljajeva v zmanipulovaných prezidentských voľbách v roku 2010. Po tom, čo polícia brutálne zbila a rozohnala demonštrantov na Námestí Nezávislosti, skončil básnik v domácom väzení. Práve vďaka poézii sa však dá uniknúť aj bojovať. Preto vznikol i tento film o bohatej a živej bieloruskej poézii. A tiež o krásnom bieloruskom jazyku a rusky hovoriacom prezidentovi. Ako sa dnes žije poézii na periférii kapitalizmu a aké má preň metafory?

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít