Scéna z filmu Nechte zpívat Mišíka
Scéna z filmu Nechte zpívat Mišíka
Scéna z filmu Nechte zpívat Mišíka
Scéna z filmu Nechte zpívat Mišíka
Scéna z filmu Nechte zpívat Mišíka
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Nechte zpívat Mišíka

Réžia
Rok výroby 
2017
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
100min 
Zvukové stopy 

Vladimír Mišík je rocková legenda, ktorá má vlastnú planétu. Na jeho počesť ju pomenovali českí astronómovia z Hvezdárne Kleť, ktorí ju objavili v roku 1995. Na tejto planéte sa odohráva aj dokumentárny film režisérky Jitky Němcovej, ktorý rozpráva o Vladimírovi Mišíkovi, jeho piesňach, spomienkach na najväčšie životné bizarnosti a tiež o jednom napínavom pátraní.

Počúvať Vláďu Mišíka bolo v minulom režime vyjadrením anti-komunistického postoja. Aj keď nespieval vyslovene protestné pesničky a nepredstavoval underground, ľudia si z neho sami urobili symbol postoja proti režimu. Režisérku zaujali absurdity, ktoré ideologický mechanizmus vnášal do celého Vladimírovho života. Napríklad spôsob, ako sa v rámci odmietania vojny a odporu voči systému vybavovala modrá knižka, a ako sa neskôr tieto zážitky stali inšpiráciou pri hľadaní názvu kapely. Alebo ako odmietnutie spolupráce s ŠtB stačilo v komunistickom režime na zákaz koncertovania, či ako sa dá v súčasnosti odmietnuť štátne vyznamenanie. Vladimír sa vo filme zveruje Jitke Němcovej aj so svojou životnou témou, ktorou je neúspešné pátranie po otcovi, americkom vojakovi, do ktorého sa jeho matka zamilovala na konci druhej svetovej vojny a ktorého Vladimír nikdy nepoznal. Podarí sa režisérke nájsť Vladimírovho otca? Aké prekvapenie mu ešte pátranie prinesie?

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít