Scéna z filmu David
Scéna z filmu David
Scéna z filmu David
Scéna z filmu David
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

David

Réžia
Rok výroby 
2015
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
76min 
Zvukové stopy 
Titulky 

David je dvadsaťročný, ľahko mentálne postihnutý mladík, ktorý žije s rodičmi v Ústí nad Labem. Jedného dňa tajne opustí rodičovský dom a s niekoľkými stovkami korún vo vrecku sa rozhodne odísť do Prahy, kde žije jeho brat s priateľkou. Sám blúdi mestom, nikto si ho nevšíma. Trávi čas v metre, v električkách alebo na vlakovej stanici. Stále viac sa prepadá do depresie, s ktorou sa nevie vyrovnať. Strohý záznam jeho niekoľkodenného blúdenia odcudzeným svetom veľkomesta, v ktorom je zmätený a nešťastný, je paralelne konfrontovaný s popisom situácie jeho zúfalých rodičov, ktorí ho márne hľadajú. Komorná štúdia Davidovej osamelosti prináša subjektívny pohľad “zvnútra” a vyznačuje sa minimalizmom a hutnosťou. Pocit osamelosti je v tomto prípade výsledkom hrdinovej odlišnosti, má však aj univerzálnejšiu platnosť. MFFKV

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít