Kobry a užovky

Réžia
Rok výroby 
2015
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
106min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Tento film bohužiaľ nie je z licenčných dôvodov dostupný, ale môžete zaň hlasovať v súťaži o najlepší český film udelením hviezdičiek.

Dramatický príbeh dvoch nevlastných bratov z malomesta, ktorí sa chcú za každú cenu vymaniť zo svojho bezútešného spôsobu života.

Užovka (Matěj Hádek) je stratená existencia: napriek tomu, že má už skoro štyridsať, nemá frajerku ani prácu, pričom cíti, že má poslednú šancu sám niečo so sebou urobiť. Najbližšiu príležitosť rozhodne nehodlá premárniť. Jeho mladší brat Kobra (Kryštof Hádek) je tak trochu magor a feťák. Býva s večne opitou matkou (Jana Šulcová), vykráda chatky a zo všetkého najradšej stavia vzdušné zámky. Vo chvíli, keď to vyzerá tak, že Užovka by konečne mohol byť šťastný, na scéne sa objaví Kobra. Užovka sa mu rozhodne dať poriadnu lekciu, ale situácia sa, žiaľ, vymkne spod kontroly…

Na udeľovaní výročných cien Český lev 2016 získal film šesť ocenení za najlepší hraný film, réžiu, kameru, najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe (Matěj Hádek), vo vedľajšej úlohe (Kryštof Hádek) a najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Lucie Žáčková).

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít